Üyelik


Language
BARTIN TİCARET ve SANAYİ ODASI
HABERLER / Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık "Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni ne Katıldı.
En Çok Okunanlar
TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu'dan İlimizde Eğitime Dev Destek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bartın TOBB Sosyal Bilimler Lisesi imza töreni ile Bartın ekonomisine değer katanlar ödül töreni kapsamında gerçekleştirdiği ziyarette Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti.Valilik Şeref Defterini de imzalayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bartın ekonomisine katkı sunan iş adamlarına verdiği destekten dolayı teşekkürlerini belirtti. Vali Azizoğlu ve Hisarcıklıoğlu ziyarette karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaret Akın ile Hisarcıklıoğlu arasında karşılıklı sohbet ve bilgi alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek belediye Resim Atölyesi kursiyerleri tarafından hazırlanmış bir Bartın resmini, Büyük taarruzu ifade eden Ressam Sururi tablosunuve Belediye Kültür Yayını kitaplarını hediye etti. Hisarcıklıoğlu ise Akın’a TOBB tarafından hazırlanan Yunus’un Gül Bahçesinden isimli kitabı hediye etti. Makam ziyaretler sonrası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Bartın’a yaptırılacak olan Sosyal Bilimler Lisesi’nin protokolü ve Bartın Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreni düzenlenen görkemli bir törenle gerçekleşti. 2013 yılı vergi rekortmenlerine ödüllerinin de verildiği törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Ramazan Kaplan, Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile davetliler katıldı.
Eklenme Tarihi : 09.11.2017 Okunma : 691
Bartın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni"ne katıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, köklü otomotiv devlerinin yeni nesil otomobil teknolojilerini yakalayabilmek için birbirleriyle yarıştıklarını belirterek, "İşte bu yüzden Türkiye'nin otomobilinin tam zamanıdır." dedi.​

Projenin, Türkiye'nin teknolojik dönüşümü için de model olacağını belirten Hisarcıklıoğlu, proje kapsamında geliştirilecek teknolojilerin birçok sektörde yeni ürün geliştirilmesini tetikleyeceğini kaydetti.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nda 5 ortak bulunduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, söz konusu firmaların toplamda 110 bin kişiye istihdam sağladığını, geçen yılki cirolarının da 65 milyar liraya yakın olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu, bugün atılan ortak girişim grubu imzasının bir başlangıç olduğunu kaydederek, "3-4 ay çok yoğun çalışacağız. Alternatif teknolojileri, fonlama imkanlarını analiz edeceğiz. Bu projeye ilişkin devlet desteklerimizi Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hükümetimizle, bakanlığımızla birlikte tasarlayacağız ve 2018'in ilk aylarında inşallah şirketimizi de kuracağız." açıklamasında bulundu.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu’nun da içinde bulunduğu ekip ile yaklaşık beş aydır 100'e yakın toplantı yapılmış ve bu sürecin planlaması detaylı olarak yapılmıştır.  Bu toplantıların neticesinde sürecin başlaması için adım atılmış ve "Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni" gerçekleştirilmiştir. Bu Proje ile Türkiye, kendi markasıyla, kendi tasarımıyla, kendi teknolojisiyle bu sektörde yer alacak ve bu Türkiye'nin başarılarına yeni bir başarı ekleyecektir” dedi. 
Görseller