Üyelik


Language
BARTIN TİCARET ve SANAYİ ODASI
HABERLER / Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından protokol ve üyelerine yönelik iftar düzenlendi.
En Çok Okunanlar
TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu'dan İlimizde Eğitime Dev Destek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bartın TOBB Sosyal Bilimler Lisesi imza töreni ile Bartın ekonomisine değer katanlar ödül töreni kapsamında gerçekleştirdiği ziyarette Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti.Valilik Şeref Defterini de imzalayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bartın ekonomisine katkı sunan iş adamlarına verdiği destekten dolayı teşekkürlerini belirtti. Vali Azizoğlu ve Hisarcıklıoğlu ziyarette karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaret Akın ile Hisarcıklıoğlu arasında karşılıklı sohbet ve bilgi alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek belediye Resim Atölyesi kursiyerleri tarafından hazırlanmış bir Bartın resmini, Büyük taarruzu ifade eden Ressam Sururi tablosunuve Belediye Kültür Yayını kitaplarını hediye etti. Hisarcıklıoğlu ise Akın’a TOBB tarafından hazırlanan Yunus’un Gül Bahçesinden isimli kitabı hediye etti. Makam ziyaretler sonrası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Bartın’a yaptırılacak olan Sosyal Bilimler Lisesi’nin protokolü ve Bartın Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreni düzenlenen görkemli bir törenle gerçekleşti. 2013 yılı vergi rekortmenlerine ödüllerinin de verildiği törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Ramazan Kaplan, Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile davetliler katıldı.
Eklenme Tarihi : 20.06.2017 Okunma : 1077
15 Haziran tarihinde gerçekleşen iftara Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, kamu kurumlarının temsilcileri ve sanayiciler katıldı.

15 Haziran tarihinde gerçekleşen iftara Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, kamu kurumlarının temsilcileri ve sanayiciler katıldı.

 

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine protokol üyeleri, iş adamları, STK temsilcileri, Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleri, Bartın Huzurevi Sakinleri katıldı. İftar yemeğine katılanlar otel girişinde Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Oda Yönetim, Meclis üyeleri ve Genel Sekreter tarafından karşılandı. İftar öncesinde iş adamları ve sanayicilerle sohbet eden Vali DİRİM ve tüm davetiler okunan duanın ardından hep birlikte oruçlarını açtı.

 

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık iftar programının ardından yaptığı konuşmada TSO üyelerinin artık istedikleri belgeleri online olarak elde edebileceklerini belirterek, “Bugün burada bütün üyelerimiz bulunuyor. Onun için birkaç konuya değinmek istiyorum.  Ticaret ve Sanayi Odamızda artık işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız olduğu zaman internet sitemiz üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda odamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır.” dedi. 

 

Konuşmasının devamında inşaat sektöründeki işadamlarına ‘Mesleki Eğitim Belgesi’ konusunda bilgiler veren Başkan Balık, “İnşaat sektöründe yer alan arkadaşlarımıza da meslek eğitim belgeleriyle ilgili bir bilgilendirme de yapmak istiyorum. Mesleği eğitim belgeleri 2016’da başlamıştı bu yıl da devam ediyor. Başlangıç olarak parayı veriyorsunuz. Daha sonra verdiğiniz parayı geri alıyorsunuz. Meslek belgesi olmandan çalışan işçilere cezalar olduğu gibi belgesi olmayan işçiyi çalıştıran işverene de cezalar var. 2018 yılında bu eğitimler tamamen ücretli olacak. Bu nedenle şimdiden bu konuda eksikliklerinizi tamamlamanızı rica ediyorum“ dedi.

 

Ali Bülent Göçmen tarafından yazılan ve Bartın TSO’nun katkılarıyla basılan “İfil İfil Bartın” isimli kitaba da değinen Başkan Balık, “İl Halk Kütüphanesi Eski Müdürümüz Bülent Göçmen “İfil İfil Bartın” isimli bir kitap yazdı. Bartın ağzına ait kelimelerin olduğu güzel bir kitap. Okurken çok keyif alacağınızdan eminim.” diyerek kitabın imza karşılığında üyelere dağıtılacağını söyledi.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de programdaki konuşmasında iş adamlarının Bartın’ın ve ülkenin lokomotifleri olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin gelişmesinin ve büyümesinin en temel unsurlarından birisi de işadamları. Cesaretli işadamı bu durumun en önemli aktörü. Bu nedenle bizler iş dünyasını yani siz işadamlarını her fırsatta destelemek durumundayız. Onların önünü açacak, işlemlerini kolaylaştıracak uygulamaları geliştirmek durumundayız.” diye konuştu.

 

Görseller