Arşiv (04 2013)

 • Bartın TSO TOBB 68. Genel Kurula Katılıyor

  Ankara TOBB İkiz Kuleleri ve TOBB ETÜ Üniversitesi’nde gerçekleşen 68. genel kurula, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’n dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Meclis Başkanı Halil Çelen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Celil Çil, Üst Kurul Delegeleri Serkan Aldatmaz, Ahmet Keser ile Genel Sekreter Ender Yeğen katıldı. Ankara TOBB İkiz Kuleleri ve Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleşen 68. genel kurula TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kabine üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kongre üyeleri ve çok sayıda davetliler bulunmaktadır. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu resepsiyona katılarak odamız yönetim kurulu ve üst kurul delegelerine yoğun ilgi göstermiştir.

  daha
 • HAYTAP’dan 'Sahneden Uzanan Sevgi Patileri' Projesi

  'Sahneden Uzanan Sevgi Patileri' projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz katılırken etkinliğe Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı,Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nevaz Küçükekşi, Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Sunumlar, Tiyatro gösterileri ve animasyonlarla hayvan haklarının öneminin anlatıldığı etkinlikte HAYTAP Koordinatörü Fırat Özgül, belediye tarafından sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanlara sahip çıkılarak tedavi ve bakımlarının gerçekleştirilmesinden dolayı Belediye Başkanı Cemal Akın'a teşekkür plaketi takdim etti. Programın gerçekleşmesine katkıda bulunanların, Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nevaz Küçük Ekşi'nin ve hayvan haklarının korunması için çalışanlarla bu konuda mücadele verenlerinde ödüllendirildiği etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, belediye olarak sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanlara sahip çıkıp tedavi ederek en güzel şekilde şefkatle baktıklarını söyledi.

  daha
 • NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI TAM KATILIM iLE GERÇEKLEŞTİ

  Meclis Başkanı Halil Çelen başkanlığında toplanan TSO meclisi, seçimlerin 25 Mayıs’ta yapılmasını oy birliği ile kabul etti. TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz konuşmasında, “Dört buçuk yıldır ne yaptıysak beraber yaptık. Bartın Sanayi ve Ticaret Odasının çok değerli meclis üyeleri tekrar aday oldukları takdirde üyesinin yanına gittiği zamanda hiçbir meclis üyemizin başını aşağıya bükerek gitmesine hiç gerek kalamayacak. Çünkü biz dört buçuk yıldır burada hiç kimsenin başını aşağıya eğdirecek hiç çalışmanın için de bulunmadık. Ne yaptıysak beraber yaptık. Ortada bir başarı varsa o hepimizin başarısıdır. Daha öncede belirttiğim gibi şuan ki meclis üyelerimiz aday olurlarsa ki ben olması taraftarıyım hepinizin. Yine burada birlik ve beraberlik içerisinde aynı stratejiyle aynı heyecanla biz burada yolumuza devam ederiz bir yetki verilirse. Hayırlı olacak Allah bunu hepimize nasip etsin diyorum. Bundan sonraki seçimler de tüm meclis üyelerimin gelmesini diliyorum. Açık ve net tüm kalbi duygularımla bunu ifade ediyorum. Yeni nace kodlamasıyla meclis üyelerimiz karşı karşıya geliyor ve meclis sayımız 24’e düşüyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mayısın 25’inde yapılacak seçimlerin memleketimize milletimize odamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. TSO Meclis Başkanı Halil Çelen tarafından gündemin okunması ile başlayan toplantı, Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’ün nisan ayı faaliyetlerini meclis üyelerine sunması ile devam etti. Gündemin beşinci maddesinde yer alan TSO meclis seçimleri 25 mayısta yapılması oy birliği ile kabul edildi. Şuan ki meclisin son toplantısında konuşan Meclis Başkanı Halil Çelen, “2009-2013 yılları arasında geçen dört küsur sene zarfında birbirimizle çok uyumlu bir çalışma takvimini sonlandırmış bulunuyoruz. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim son meclisimiz diğer meclislere de birlik ve beraberlik açısından örnek olmasını canı gönülden arz ediyorum. Bir birimizi kırmadan dökmeden işi buraya kadar getirdik. Ben hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Seçimlerin kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diliyorum” dedi. Nisan ayı faaliyetlerinin meclise sunulmasının ardından Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Nisan ayı Mizanı Meclis Başkanı Halil Çelen tarafından oya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis üyelerinin görüş ve temennileri ile sona erdi.

  daha
 • İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yoğun Katılım ile Gerçekleşti

  Bartın İl Koordinasyon Kurulunun 2013 yılı 2. toplantısı Bartın Valiliği "12 Divan" Toplantı Salonunda yapıldı. Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir başkanlığında gerçekşen toplantıya Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz katılırken Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Jandarma Alay Komutanı Jnd. Alb. Alaaddin Karsavuran, Amasra Kaymakamı Mehmet Yıldız,İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı. BartınTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz yaptığı konuşmasında; “Bartın OSB girişimşinde doğru yönü gösteren tabela olmamasından kaynaklı olarak yabancı tırlar ve araçlar geldiğinde var olan tabelayı gördüklerinde Kozcağız’a kadar gidiyorlar. Orada bulunan kavşağa organize sanayi bölgesine gider diye bir yazı yazarsak bir milli servet tükenmemiş olur, kozcağıza gitmemiş olur.İkici ayrı mesele ise Bartında kavşaklarda banketler bulunuyor. Herkes bunu farkediyordur. Bazı araçlar bu banketlere çarpmış ve yıkık durumdalar. Dün hepsini fotoğrafladık. Önüne gelen çarpmış duruyor. Artık Bartın üniversite şehri oldu. İlimize Türkiyenin hertarafından öğrenciler, anneleri , babaları geliyor. Bunların görüntü kirliği yarattığını düşünüyorum ben. Sayın belediye başkanımızda burada ama kendisini ilgilendiren bir konu olmadığını düşünüyorum. Çünkü karayollarını ilgilendiren bir konudur. Bu konuyla ilgili bir çalışma yaparlarsa şayet şahsım olarak çok memnun kalacağımı ifade etmek istiyorum. Tekrar teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

  daha
 • İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Vali Bülent SAVUR başkanlığında Valilik Çeşm-i Cihan toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Bartın TSO ‘dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz katılırken, kurul üyelerinden ise Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir, İl Özel İdare Müdürü İbrahim Kayış, İş Kur Müdürü Ramazan Erdim ,Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sabri Tutum ile diğer kurul üyeleri katıldı. Bartın valisi bülent savur’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantı daha önce alınan kararların değerlendirilmesi ile devam etti. Bartın iş kur müdürü ramazan erdim tarafından denetim kurulu faaliyetlerinin kurula sunulması ile devam eden toplantıda 2013 yılı işgücü piyasa analizi çalışmaları yapıldı. Engelli kontenjanlarının kapatılması ve engelli istihdamının arttırılması hususu üzerinde değerlendirme yapılarılarak çalışma yapılan toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

  daha
 • ‘Kent Ekonomik Forumu’ Sonuç Bildirgesi Bartın TSO’da Açıklandı

  AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, ‘Kent Ekonomik Forumu’ Danışma Kurulu Üyeleri ile birlikte Kamuoyuna açıkladı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt’un da katıldığı Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen sonuç bildirgesi basın açıklamasına, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Başkan Yardımcısı Osman Turna ve Bartın Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Sait Ceyhan katıldı. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz yapmış olduğu açıklamada; “Ortaya çıkan projeler ortak akıl projeleridir. Hafta sonu Grand Astra Otel de gerçekleştirilen forumdaki bütün masalarda ortak karar alınmış gibi fikirler ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan projeler ve öncelikler önemlidir.Biz bu 7 projeden 3’ünü yapsak yine yeterde artar. Ama hedifimiz hepsini yapmak olmalıdır.Konuyu siyasi oteritenin yakından takip etmesi ayrıca bir avantajdır. Bu projeler birimizin değil, hepimizin meselesidir.”dedi.

  daha
 • AKil İnsanlar Bilgilendirme Toplantısı Yoğun İlgi Gördü

  Heyetin Karadeniz Bölgesi sorumlularından Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Başkan Vekili Vedat Bilgin, Sekreter Fatma Benli, heyet üyeleri Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken sivil toplum örgütleriyle buluşarak, çözüm süreci ve kendilerinin yapmak istedikleri hakkında bilgiler verdi.Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ile Meclis Başkanı Halil Çelen’in de katıldığı Grand Astra Otel’de gerçekleşen toplantıya bartında ki sivil toplum örgütleri katılım sağlayarak görüşleri ilettiler. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz söz alarak yapmış olduğu konuşmasında; “Heyet olarak ilimizde böyle bir çalışma ve program yapmanızdan dolayı iş alemi olarak bizleri çok yakından memnun ettiğini ifade etmek istiyorum. Hepimizin bildiği gibi iş adamı ne huzursuzluk ister ne terör ister. İş adamı müteşebbüstir, yatırımcıdır, kavganın olduğu yerde olmaz, ayrıca kaygan zemınde de olmaz. Bu süreçte tabiki Bartın sanayisi ve iş adamları olarak bu sürece sonuna kadar, nerede bitecekse oraya kadar desteğimiz sonsuzdur. Çünkü biraz önce sayın başkan ifade ettilerki 90 gün bir süreç geçmiştir üzerinden. Bundan 90 gün önce veya altı ay önce dogu illerınde fabrıkaların geneli boştu. Şu anda 90 gün süreç içerisinde doğu illerinde bütün osbler doldu tastı. Şu anda ses getirmeye başladı. Bu terörün bitmesine kim karşı çıkabilir. Yani karşı çıkması normalmidir? Sivil toplum örgütleri olarak biz bu platformun yanında olmayıp da nerde olucaz. Biz iş alemi olarak nerede olucaz. Eğer bu ülkede 153 milyar dolar ihracat varsa bu iş alemi yaptı ve yapmaya da devam edecektir. Şimdi Allahın izni ile terör bittiği zamanda 2023 ihracat hedefi 500 değil 750 milyar dolar olacağına inanıyorum. Doğu illerine yatırımlar devam ediyor, teşvikler devam ediyor. Çünkü doğu illerinde şuana kadar yapılan yatırımların tamamı yok olurdu. Allahın izni ile bunlar bitecek. İş alemi olarak sonuna kadar, nerede bitecekse, oraya kadar biz destek veriyoruz. Yeterki devletimiz oteritesinden ödün vermeden devlet oteritesi sarsılmadan bunu bitirirsek hepimiz birden bahtiyar olucaz. Bu süreç devletimize, milletimize, iş alemine , sivil toplum örgütlerine hayırlı uğurlu olmasını şimdiden temenni ediyorum. Sizleri saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”dedi.

  daha
 • Çilek Festivali Topantısı Belediye Toplantı Salonunda Gerçekleşti

  Çilek festivali toplantısı Bartın Belediyesi Toplantı Salonunda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında gerçekleşti. Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’de katıldığı toplantıya kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Festival hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, gerçekleştirilecek sosyal aktinitiler ve teknik düzenlemeler üzerinde konuşarak görüş aldılar. Son hazırlıkların tamamlanması için kurumlar arası iletişimin önemini belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, “Hersene kendimizi geliştirerek halkımıza yakışır daha iyi bir festival için uğraş veriyoruz.. Geçmiş seneler de olduğu gibi katılımın yoğun olacağını düşündüğümüz festivalimiz için hazırlıkların son sürat devam devam ediyor.”dedi. Geleneksel çilek yarışması,halk oyunları, toki etkinlikleri, tarım il müdür tarafından organize edilen çilek yetiştiriciliği ve çeşitleri konulu program, bartın şehir tiyatrosu etkinleri, fotoraf sergileri, türk sanat müziği konserleri, yöresel yemek yarışmaları gibi daha birçok etkinlğin yer alacağı festivalde katılımın yoğun olması bekleniyor.

  daha
 • 23 Nisan Ulusal Egemenelik Çocuk Bayramı Cumhuriyet Alanında Kutlandı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ile Meclis Başkanı Halil Çelen’in de katıldığı törene; Bartın Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir, Bartın Vali Yardımcısı Şefik Aydın, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Nabi Çelen, Baro Başkanı Kamil Altan, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Sağlık İl Müdürü Dursun Koç, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. TOKİ Halk Oyunları Ekibi ve Çeşm-i Cihan Derneği Halk oyunları ekibinin gösterileri ile devam eden tören, Azerbaycan Dilberim Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ile son buldu.

  daha
 • Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

  Devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 93. Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk ; “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!” demiştir. Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir. Bu duygularla sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, sevgiler saygılar sunuyorum.

  daha
 • Bartın “Kent Ekonomileri Forumu” Yoğun Katılım İle Gerçekleşti

  AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Grand Astra Otel’de gerçekleştirilen “Kent Ekonomileri Forumu” toplantısı yoğun katılımla yapıldı. Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Şahiner ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt katıldığı Doç. Dr. Dündar Murat Demiröz moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, TSO Başkanı İsmail Toksöz, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan “ Kentimizin güçlü ve zayıf yönlerinin dikkate alınarak kendi öz yeteneklerinin ortaya çıkarılıp harekete geçirilebilmesi için, ekonomik hayatla ilgili tüm kesimleri bir araya getirerek, kentimiz ekonomisine ivme kazandıracağını düşündüğümüz kent ekonomileri forumuna hoş geldiniz. Kentler, içinde bulundurdukları ülkelerin ekonomik lokomotifleri durumundadırlar. Ülkeler, ekonomik etkileşimi hızlandıracak ve destekleyecek çalışmalar yaparak, kentlerin lokomotif olma işlevlerini geliştirmektedirler. Her kent, kendi öz yeteneklerini keşfederek, mukayeseli üstünlüklerine dayanan, sürdürülebilir bir kalkınma stratejisiyle diğer kentlerden farkını ve farkındalığını ortaya koymak durumundadır. Kent Ekonomileri forumlarının amacı, kentlerin ekonomik kalkınmasına imkan sağlayacak ve hükümetimizce desteklenecekler kente özel vizyoner en az 5 proje oluşturmaktır. Kent Ekonomisi Platformu'nun Genel Amacı Kentleri birer sosyo-ekonomik merkezler hale dönüştürecek, Kentleri ihtisaslaşmaya teşvik edecek, Kentlerin potansiyellerini belirleyecek ve harekete geçirecek, Kentin rekabet kapasitesinin inşasına yardımcı olacak, Kent markaları/kimlikleri oluşturmaya zemin teşkil edecek, ekonomik vizyon perspektif ve hedeflerini geliştirmektir. Kent ekonomisi forumunun özel amacı; Kentin ekonomik hamlesine imkan sağlayacak ve sistematik olarak desteklenebilecek Vizyon Proje fikirleri geliştirmektir. Kent vizyonunu gerçekleştirmede önemli rol oynayacak, Kentin ekonomik başarısı üzerinde büyük bir etki oluşturacak, Geçici/kısa vadeli değil, kalıcı/uzun vadeli etki yapma özelliğine sahip olacak, Kenti diğer kentlerden farklı kılacak, Bölgesel, ulusal ve uluslararası pazarlara açılmaya imkan oluşturacak, Kentin kendine özgü çevre faktörleri ile uyumlu, akılcı, desteklenebilir ve uygulamaya aktarılabilir yenilikçi fikirler” dedi.

  daha
 • Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz “El Sanatları Tasarım Sergisi” Açılışını Gerçekleştirdi

  37. gerçekleşen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen “El Sanatları Tasarım Sergisi” açılışına Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz katılırken protokolde ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Defterdarı Ali Sağlam, İl Kültür Turizm Müdürü Fuat Dursun, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sabri Tutum ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışın ilk gününde ziyaretçilerin en çok beğendiği tel kırma işlemeli, sıvama teknikli Türk bayrağı oldu. Bayrağın tasarımını yapan Süreyya Çetin, "Kültür ve Sanat Haftası adı altında bir sergi düzenledik. Bartın'da el sanatları ile uğraşıyoruz. Bugün için özel bir tasarım düzenledik. Sıvama dediğimiz teknikle işlenen tel kırma Türk bayrağımıza ilgi çok oluyor. Özel olarak hazırladık. Çok da güzel oldu. Bu anlamda siparişler almaya başladık" dedi. Hediyelik eşyadan, özel kıyafetlere, işlemeli örtülerden takıların yer aldığı serginin Turizm Haftası boyunca ziyaretçilerini karşılayacağı belirtildi.

  daha
 • Barkisan Bartın Kireç Fabrikası Müdürü Oğuz Sarıusta’dan Odamıza Ziyaret

  Barkisan Bartın Kireç Fabrikası Müdürü Oğuz Sarıusta’nın odamıza yapmış olduğu ziyarette Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz kendilerini başkanlık makamında ağırlayarak konuk etti. Bartın için Barkisan Bartın Kireç Fabrikasının büyük önem taşıdığını belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hem Bartın ekomisi hemde istihdam anlamında büyük önem taşıdığını belirtti. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz tarafından Barkisan Bartın Kireç Sanayi ve Ticaret Aş.’yi temsilen İşletme Müdürü Oğuz Sarıusta’ya Bartın ekonomisine uzun yıllar boyunca yapmış oldukları üstün hizmetlerden ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’na yapmış oldukları katkılardan dolayı plaket verildi.

  daha
 • Kız Meslek Lisesi Tarafından Kutlu Doğum Haftası Programı Düzenlendi

  Bartın Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi tarafından Kutlu Doğum Haftası ekinlikleri kapsamında bir program düzenlendi. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’ün de katıldığı Kız Meslek Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Program ilk önce Kutlu Doğum Haftası ile ilgili sinevizyon gösterimi ile başladı. Bir öğrencinin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul öğrencileri tarafından, 'Yetim Kız' ilahisi, 'Kırk Yaşındasın' şiiri ve 'Veda Hutbesi' seslendirildi. Bazı öğrencilerin duygulu anlar yaşadığı gözlendi. Okul öğretmenlerinin okuduğu Hadis'i Şeriflerden oluşan sinevizyon gösterimi ilgiyle izlendi. Okul öğretmenleri tarafından ilahilerin seslendirilmesinin ardından, semazen gösterimine geçildi. Son olarak ise katılımcılara gül dağıtıldı. Konferans salonunun çok kalabalık olduğu gözlendi.

  daha
 • (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural’dan Odamıza Ziyaret

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Bartın Belediye Başkanı MHP'li Cemal Akın ve partisinin il yöneticileriyle birlikte Bartın Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve Teşkilat Yönetim Kurulu üyeleri başkanlık makamında ağırlayarak konuk etti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural ile heyetin Bartın TSO makam odasında gerçekleştirdiği ziyarette Meclis Başkanı Halil Çelen ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz hazır bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Bartın TSO çalışmaları konusunda bilgiler verdi. 100 yıllık tarihi bir geçmişi olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz; “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası 1906 yılında kurulmuş ve tam yüz yılı aşkın süredir devam eden, yani Cumhuriyet tarihinden çok önce kurulan bir odadır. 2 bin civarında üyesi olan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ülkenin ihracatını, üretimini, istihdamını arttırmak amacıyla her konuda üyesine yardımcı olma durumundadır. İlimiz ekonomisi gün geçtikçe iyiye gitmektedir. Buna etken ilimizin sanayisi ve ticari boyutunun gelişmesine bağlıdır. Geçmiş yıllara göre ithalat ve ihracat oranlarında gözle görülür büyüklükte artış gözlenmektedir. 31.12’de biten 5084 sayılı teşvik yasasının büyük etkisi olmuştur. 5084 ile birçok sanayici Bartın’ı tercih ederek istihdam sağlamıştır. Şuan uygulanan 3305 sayılı teşvik yasasından mevcut olan sanayacilerimiz yararlanamamaktadır. Yeni yatırımcılar için geçerlidir. Siz siyasilerimizden dileğim 31.12 ‘de biten 5084 sayılı teşvik yasasını meclise taşımanız ve uzatılması konusunu tekrar ele almanızdır.”dedi.

  daha
 • AK Parti Grup Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı ve Heyetinden Odamıza Ziyaret

  Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ile il teşkilatı yönetiminden oluşan heyeti başkanlık makamında ağırlayarak konuk etti. Ziyarette konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı Bartın’a geldiğinden bu yana kısa süre içerisinde pek çok insanla görüştüğünü belirterek çözüm süreci konusunda olumlu sonuçlar aldığını ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Ticaret ve Sanayi Odasının tarihinden ve Bartın’ın ekonomik ve ticari faaliyetlerden söz etti. İki önemli soruna dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz şöyle konuştu, “ Teşkilat olarak odamıza yaptığınız ziyaretten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Size kısaca Sanayi ve Ticaret Odamızdan Bahsetmek istiyorum. Odamız 1906 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 107 yıllık bir geçmişi vardır. En eski Odalardan biridir. Sanayicisinin, üyesinin her zaman yanında olan bir odadır. 2 bin 5 üyemiz bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgemizde köprü yapımı tamamlandı. Onu da yakında hizmete açacağız. Arıtma tesisiyle ilgili sorunumuz vardı. O da halledildi. Bizim en önemli iki sorunumuz var, var olan organize sanayi alanımız kadar organize sanayi bölgesini genişletmek, diğeri ise limanla ilgili sıkıntımız var. Limanımızın kapasitesi 1 milyon 200 bin ton bunu 2 milyon 200 bin tona çıkarmak istiyoruz. Bartın limanı 1966’dan beri belediyeye bırakılmıştır. Bu çok nadir olarak görülen bir durum bilmiyorum belki de hiç yoktur. Biz limanımızın kapasitesini genişleterek ticari hacmini büyütmek için uğraş vermekteyiz.”

  daha
 • Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz AK Parti Çözüm Süreci Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

  AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, çözüm sürecini anlatmak üzere geldiği Bartın’da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Bartın Öğretmenevinde gerçekleştirilen yemeli toplantıya Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt katılırken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Bartın Barosu Başkanı Av. Kamil Altan, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Hayrettin Gencel, sendikalar, odalar ve derneklerden oluşan 63 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılıkonuşmasında; “Bugüne kadar yaptıklarımız ve bundan sonra yapacaklarımız noktasında inanıyorum ki tarihi bir süreç başladı. İyi niyetle, güzel bir niyetle çıktığımız bu yolda yolumuz açık olsun, kardeşliğimiz daim olsun, sizlerin desteği ile ötekileştirmeden, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştireceğiz” dedi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta, toplantıda yaptığı konuşmada, terörün 30 yıldan bu yana ülkemizi huzursuz ettiğini, milletimizin canını yaktığını belirterek, 40 bin cana malolan, 500 milyar lira ekonomik kayba neden olan bu sorunun çözümü için AK Parti hükümetinin milletten aldığı destekle bir süreç başlattığını, bu sürecin nihai amacının silahların susması olduğunu söyledi. Türkiye’nin kalkınmasında ayak bağı olan bu sorunun ülkemiz gündeminden artık çıkarılması gerektiği yönünde toplumda büyük bir mutabakatın olduğunu belirten Milletvekili Tunç, terörün çözümü noktasında farklı perspektiften bakanları da saygı ile karşıladıklarını ancak, çözüm sürecini eleştirenlerin önemli bir kısmının terör sorunun devam etmesini isteyenler olduğunu, terörden hem siyasi rant hem de ekonomik rant sağlayanlara artık fırsat verilmeyeceğini söyledi.

  daha
 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Heyetinden TSO Ziyareti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran önderliğinde CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova ve İstanbul milletvekilleri Sedef Küçük ve Ayşe Eser Danışoğlu’ndan oluşan heyet odamızı ziyarette bulundu.Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt ve Genel Sekreter Ender Yeğen tarafından başkanlık makamında ağırlanan CHP heyeti Bartında birtakım ziyarette bulunduklarını ve bartın ekonomisine yön veren Bartın Ticaret ve Sanayi Odasında bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

  daha
 • Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz’den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

  İnsanlığın en hayırlısı ve en üstünü olan Hz. Muhammed Mustafa (S.a.v) Efendimizin kutlu doğumunun gerçekleştiği haftanın içersindeyiz. Peygamber Efendimizin varlığı dünyaya umut olmuş ve karanlıklar aydınlanmıştır. Bu önemli günler haktan, adaletten, doğruluktan asla taviz vermeyen kararlı bir önder olan Yüce Peygamberimizin örnek kişiliğini ve eşsiz mücadelesini anlamak için çok önemli bir fırsattır. Efendimiz bizlere şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını,dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını göstermiştir. Bu önemli günler haktan, adaletten, doğruluktan asla taviz vermeyen kararlı bir önder olan Yüce Peygamberimizin örnek kişiliğini ve eşsiz mücadelesini anlamak için çok önemli bir fırsattır. Çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi; hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir ortam sağlanmasının öneminin hatırlandığı bu mübarek haftanın başta Bartınlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyor, bu anlamlı haftada gerçekleştirilecek etkinliklerin ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  daha
 • “TR81 Düzey 2 Bölgesi Bölge Planı” Çalıştayı Bartın’da Gerçekleşti

  BAKKA tarafından Strateji Geliştirme ve Programlama Birimi tarafından hazırlanan 2014-2023 dönemi bölge planı çalışmalarına Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda BAKKA Yönetim Kurulu Üyesi olan İsmail Toksöz katılırken çalıştaya ilgili birim ve kurum amirlerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri ve dernek temsilcileri katıldı. Faaliyet alanı olarak Zonguldak, Karabük ve Bartın illerini bütüncül olarak ele alacak olan plan kapsamındaki son çalıştay Grand Astra Otel’in toplantı salonunda gerçekleşti. Çalıştaya çok sayıda kamu kurum ve kuruluşundan, bankalardan, Sivil Toplum Örgütlerinden ve Bartın Üniversitesi’nden katılım sağlanmıştır. Çalıştayda ilk etapta ilin temel sorunları belirlenmiş, sonrasında GZFT Analizi yapılmış ve farklı sektörler için stratejiler belirlenerek Bartın’ın vizyonu belirlenmiştir. Katılımcıların, uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen çalıştaya yoğun ilgi göstermesi gözlerden kaçmadı.

  daha
 • Polis Teşkilatının 168.Yıl Resepsiyonu Yogun Katılım İle Gerçekleşti

  Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nde resepsiyon düzenlendi. Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt’un katıldığı Bartın İl Emkniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 168'ncü kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kokteyle, Bartın Valisi Bülent Savur, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ve daire amirleri katıldı. Yoğun katılım ile gerçekleşen resepsiyonda İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve eşi masaları tek tek gezerek gelen misafirlere hoşgeldiniz dedi. Türk Polis Teşkilatı'nın 168. yıl dönümü anısına hazırlanan ve üzerinde "168. Yıl Kutlu Olsun" yazan pasta Bartın Valisi Bülent Savur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve eşi tarafından kesildi.

  daha
 • Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 168. Yıl dönümü Cumhuriyet Meydanında Törenlerle Kutlandı

  Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. Yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlik çerçevesinde Bartın İl Emniyet Müdürlüğünce dün Cumhuriyet Meydanında düzenlen tören ile kutlandı.Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz’ın katıldığı törene Bartın Valisi Bülent Savur, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Defterdarı Ali Sağlam, Bartın İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kurulu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Bartın Valisi Bülent Savur “Emniyet teşkilatınızın 168’inci kuruluş yıl dönümünde sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Emniyet Teşkilatımızın 168’ıncı kuruluş yıl dönümünde hayırlı olsun. Tüm milletimizin bu anlamda tebrik ediyorum. Değerli emniyet mensupları şuan aranızda bulunmaktan onur duyuyorum. Polis ekmeğini yiyerek bugünlere gelmiş bir insanım. Bir polis çocuğu olarak ta, bu güzelliği yaşamış ve yaşayan bir insanım. Bu anlamda sizlere sevgimi sunuyor, değerli ailelerinize de selamlarımı ve sevgilerimi götürmenizi istiyorum. Değerli Bartınlılar, Emniyet Teşkilatımız, Devletin olmazsa olmazlarındandır. Emniyet Teşkilatımız güvenliğimizin sağlama gayreti içerisindeler. Güvenliği olmayan bir devlet, olabilir mi? Tabi ki olamaz. Bir milleti devlet çatısı altında toplayan en önemli unsurlarından bir tanesi olan güvenlik kavramı, güvenlik ihtiyacını elbette ki hukuk çerçevesinde değerlendirip uygulanmalıdır. Değerli arkadaşlarım, güvenlik ile insan hakları arasında ince bir çizgi vardır. Bu ince çizgi üzerinde görev yapmak, hakikatten bir sanattır. Bana göre doğrunun hakkını verdiğiniz sürece sizlerde bir sanatçısınız. İşinizin kolay olmadığını biliyoruz. Çeşitli zorluklar mücadele verdiğini biliyoruz. Ama sizde şunu biliniz ki hepinizi seviyoruz. Cenabı Allah’tan kazasız belasız hayırlı görevler nasip etsin. Buradan aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit yakınlarımıza sabırlarımıza diliyoruz. Gazilerimiz ve gazi yakınlarımızı sevgilerimizi ve saygılarımı iletiyoruz” dedi.

  daha
 • Bartın'da Selam Filmi Büyük İlgi Gördü

  Anadolu insanının destansı hikayesini anlatan ‘Selam’ filminin kokteyl ve gösterimi Bartın’da yoğun ilgi gördü. Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Üyesi Celil Çil, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Balık, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt katıldığı Bartın Dervişoğlu Sineması ve Gösteri Merkezi’nde yapılan gösterime, Bartın Valisi Bülent Savur, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Bartın İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, gazete temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Sendika Temsilcileri, Daire Amirleri, İşadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen kokteyl sonrası 2 salonda ‘Selam’ filminin gösterimi gerçekleştirildi. Filmin gösterimi esnasında izleyiciler duygusal anlar yaşadı.Yapımcılığını Eyüp Sabri Koç’un, konsept danışmanlığını Haluk Örgün’ün, yönetmenliğini Levent Demirkale’nin üstlendiği, senaryosunu ise Necati Şahin’in yazdığı “Selam” filminin başrollerini; Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah ve Hasan Nihat Sütçü paylaşıyor. Dünyada kimsenin gitmek istemeyeceği, savaşların, açlığın ve fakirliğin yaşandığı ülkelere gözlerini kırpmadan giden fedakar öğretmenleri anlatan Selam filminin hazırlıkları 2 yıl sürdü.

  daha
 • Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Yıldönümü Kutlamaları Stant Açılışı İle Başladı

  Türk Polis Teşkilatı’nın 168. yıldönümü nedeniyle Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Emniyet Müdürlüğünün hizmetlerinin tanıtıldığı stant açılışı dün Bartın Belediye Sosyal tesislerinde yapıldı. Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikoyurt’un katıldığı açılış törenine Bartın Valisi Bülent Savur, Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı, Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Ağır Ceza Reisi Nabi Çelen, Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Alaattin Karsavuran, Bartın Defterdarı Ali Sağlam, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çeşitli şubelerin faaliyetleri ile kullandıkları araç ve gereçlerin tanıtım amacıyla açılan stantta ayrıca polis eşleri tarafından yapılan yöresel el sanatları ürünleri de sergilendi. Açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok; “Türk Polis Teşkilatımızın 168.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yapacağımız kutlamalar kapsamında İl Emniyet Müdürlüğümüz hizmetlerini ve görevlerini tanıtıcı standımızın açılışı için, bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum. Bizler görevlerimizi yerine getirirken, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyor, görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz.”dedi

  daha
 • YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSMAİL TOKSÖZ’DEN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

  Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz 3-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası nedeniyle açıklamada bulundu. Başkan Toksöz mesajında;” Ülkemizin dört bir tarafında ırk,dil, din, mezhep, felsefi görüş ve sınıf ayrımı yapmadan Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan ve büyük bir özveri ile çalışan Polis Teşkilatının 168. yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftasını kutluyorum. Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Türk Polis teşkilatının ve Bartın Emniyet Müdürlüğü Personel; polis ve müdürlerinin polis günlerini kutlar, görevleri başında şehit düşen polislerimize yüce Allah’tan rahmet dileğiyle şükranlarımızı sunarız.

  daha
 • TOBB Ekonomik Raporu İnceleme Komisyon Çalıştayı Ankara TOBB Binasında Gerçekleştirildi

  Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun Başkanlık ettiği TOBB Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu toplantısına Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çağlayan, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Ceyda Çetin Erenler, Emin Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semercioğlu, Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ile diğer komisyon üyeleri katıldı. Toplantıda Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında hazırlanan raporları ve Birlik Başkanı tarafından havale edilen ekonomik konuları inceleyerek rapor haline getiren Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’ ünde içinde bulunduğu Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu 68. Genel Kurulu’na sunulmak üzere ilk toplantısını gerçekleştirdi. Birlik Merkezi 1 Nolu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen çalıştay tam katılım sağlanarak gerçekleşti.

  daha
 • Bartın OSB Nisan Ayı Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Gerçekleşti

  Bartın TSO Başkanı aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Toksöz ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Dikyurt ‘un da katıldığı Bartın Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen OSB toplantısı Bartın Valisi Bülent Savur başkanlığında gerçekleşti.Bartın OSB Yönetim Kuırulu Üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Ali KARTAL, Madeş Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır ve OSB Müdür Vekili Metin Uluışık’ın katıldığı toplantı sanayicilerin elektrik dağıtım bedelinin düşürülmesi talebi üzerine yapılan maliyet hesapları konusunda bilgi sunulması ile devam etti. Akçalı –OSB arası Enerji nakil hattındaki bir direkte meydana gelen toprak kayması sonucu yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunan OSB Müdür Vekili Metin Uluışık OSB’nin yapıcağı bağış ve yardımlar hakkında, mali durum hakkında ve çöp toplama hizmeti hakkında bilgilendirmede bulundu. Doğalgaz ve elektrik ödemelerinin sağlıklı yapılması amacıyla eft işlemleri ve vadeli hesap işlemleri konusunda bölge müdürülüğüne yetki verilmesi kararlaştırılması ile toplantı sona erdi.

  daha
 • Umut Mesleki Eğitim Merkezi Ögrencilerimizden Odamıza Teşekkür Ziyareti

  Okul Müdürü İbrahim Yıldırım, Zih.Eng. Sın.Öğretmenleri Şenay Şanlı, Emel Çetin, Amasra Turizm Lisesi Servis Şefi Erhan İleri ile Bartın Umut İlköğretim Meslek Eğitim Merkezi Öğrencilerinden oluşan 25 kişilik heyet Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz tarafından karşılanarak başkanlık makamında konuk edildi. Ziyarette konuşma yapan Okul Müdürü İbrahim Yıldırım; “Bartın Ticaret Ve Sanayi Odası olarak bizlere yapmış olduğunuz desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. Okulumuz orta düzeyde zihinsel öğrenme yetersizliği olanlar veya ilköğretimlerini tamamlayıp genel ve mesleki orta öğretim programlarına devam edemeyecek özel eğitim gerektiren çocuklarımızdan oluşmaktadır. Çocuklarımıza vermiş olduğumuz eğitimlerle onları birey olarak topluma kazandırmak amacındayız. Bu anlamda sizlerden beklentimiz çocuklarımza iş olanakları yaratarak istahdamlarını sağlamanızdır.” Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz ise yapılan ziyaretten son derece mennun kaldığını belirterek; “Burada bu çoçuklarımıza büyük sabır ve hosgörü ile eğitim verin özverili siz öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz bu kutsal görev ile çocuklarımızı topluma kazandıran siz değerli öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Şahsım ve yönetim kurulum adına çocuklarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Ben ve Yönetim Kurulum en kısa zamanda sizleri ziyaret etmek isteriz. Sizlerin sayesinde topluma yararlı bir birey olarak yetişmelerini görmek bizleri son derece mutlu etmektedir.” dedi. Meslek Eğitim Merkezi Öğrencilerinden oluşan 25 kişilik heyete Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz tarafından günün hatırası olarak kalem hediye edilmesi ile ziyaret son buldu.

  daha
 • Yönetim Kurulu Başkanı İsmail TOKSÖZ'den "TAPDK SÜRE UZATIM AÇIKLAMASI"

  Bilindiği üzere; Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin (Yönetmelik)14’üncü maddesi doğrultusunda, 2003-2012 yılları arasında düzenlenen satış belgeleri için 2013 yılı Ocak-Mart döneminde ( 1 Nisan’a kadar) süre uzatım işlemi yapılması gerekmektedir. Yapılan güncellemeler sonucunda, belge sahiplerinin belge yenileme bedelini yatırdığı fakat odamıza gelerek onay işlemini yaptırmadığı, bu sebeple belgelerinin iptale düştüğü tespit edilmiştir. Bu sebeple TAPDK ile yaptığımız görüşmeler neticesinde üyelerimizin bu mağduriyetlerinin giderilebilmesi için 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle Yönetmelikle belirlenen süre uzatım şartlarını sağlayan belge sahipleri TAPDK belgelerinin süre uzatım işlemlerini 05 Nisan 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar tamamlayabileceklerdir. Üyelerimize duyurulur. İsmail TOKSÖZ Yönetim Kurulu Başkanı

  daha
 • “Eski Çağda Bartın Ve Çevresi” Konulu Konferans Bartın Üniversitesinde Gerçekleşti

  Bartın Üniversitesi Tarih Kulübü tarafından dün “Eski Çağda Bartın ve Çevresi” konulu konferans etkinliği düzenlendi.Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’ ün de katıldığı “Eski Çağda Bartın ve Çevresi” konulu konferansa Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, , dekanlar, Öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güngör Karauğuz tarafından verilen konferansa öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Programın açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Tarih Kulübü Akademisyen Danışmanı Tunay Karakök şunları kaydetti; “ Bugün bizlerin davetini kırmayıp, az önce konu başlığı ifade edilen konferansı vermek üzere buralara kadar gelme nezaketini gösteren Prof. Dr. Güngör Karauğuz hocamıza Kulübüm ve şahsım adına teşekkürü bir borç bildiğimi ifade ederek sözlerime başlamak isterim. Bartın Üniversitesi Tarih Bölümü, Bartın Üniversitesi Bartın ve Yöresi Tarih - Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Bartın Üniversitesi Tarih kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen Eski Çağ’da Bartın ve Çevresi konulu konferans düzenledik. Kuruluşunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğumuz Tarih Kulübü olarak amacımız; üniversitemiz öğrencilerine tarihi tanıtarak, tarihi bilgiler ışığında tarih bilinci kazandırmak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bir topluluk oluşturmak, geçmişle günümüz arasında bir köprü kurmaktır.”dedi.

  daha

Güncel Fotoğraflar

BAŞKANIMIZ SN. CİHAT ÇAKIR

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR